O mně – více

foto k části O mněJmenuji se Pavla Koucká a když v roce 2014 zakládám tyto stránky, je mi 38 let. Jsem psycholožka, vdaná, matka tří dětí.

Mým profesním zaměřením je zrání osobnosti. V rámci psychologického poradenství a terapie se věnuji dospělým lidem, často rodičům.

tel.: 775 432 321

e-mail: pavla.koucka@gmail.com

Vystudovala jsem obor Biologie na Přírodovědecké fakultě UK (Mgr. v roce 2000) a obor Psychologie na Filozofické fakultě UK (Mgr. v roce 2005). Pracovala jako odborná redaktorka vědecké přílohy Lidových novin a v časopise Psychologie dnes, který jsem posléze vedla. Řadu nocí jsem přitom trávila na lince důvěry.

V roce 2010 jsem se začala vzdělávat v Institutu skupinové analýzy. Spojením teoretického studia, zkušeností z výcviku a mého zájmu o rodiny vznikl v roce 2014 plán založit Skupiny pro rodiče.

Od roku 2014 dosud nabízím klientům individuální a párové poradenství, individuální a párovou psychoterapii a skupinovou psychoterapii.

Nabízím pomoc zejména v oblastech zrání osobnosti, sebepoznání, partnerství a výchovy dětí. Velmi mě zajímá téma vztahů – mezilidských, i jiných:  vztah fyzického a psychického v člověku, vztah myšlení a citů, jedinec – skupiny – společnost.

Témata, s nimiž nejčastěji klientům pomáhám, najdete v menu Poradna.

Rozhovory a videorozhovory se mnou, stejně tak jako řadu mých článků a dalších textů najdete v menu Moje texty.