Poradna

Vedle skupin nabízím i možnost individuálního a párového poradenství/terapie. Obracet se na mě můžete nejen s rodičovskými problémy.  Ráda Vám pomohu srovnat si v sobě, co potřebujete, a budu Vás provázet na Vaší osobní cestě.

Poskytuji též konzultace po telefonu a videokonzultace přes Skype.

CENA: 800 Kč za individuální konzultaci (50 minut) a 1100 Kč za párovou konzultaci (80  minut). V případě, že se nemůžete dostavit na domluvené sezení, dejte mi prosím co nejdříve vědět. Sezení omluvené do 24 hodin nehradíte. V případě pozdější omluvy prosím o finanční úhradu sezení.

MÍSTO: Poradna se nachází na adrese Sevastopolská 16, Praha 10.  Poblíž tram 4, 13, 22, zastávka Krymská.

S čím klientům obvykle pomáhám:

PORADENSTVÍ PRO RODIČE: Pracujeme na zvládání běžných i méně obvyklých obtíží spojených s výchovou a péčí o děti. Věnuji se i lidem, kteří zatím o založení rodiny pouze uvažují a ulasňují si: Chci vlatně mít děti? Budu dobrým rodičem? Řešíme otázky spojené s plánováním rodiny, obtíže jež přináší asistovaná reprodukce, těhotenství a porod. Léčíme porodní traumata. Zabýváme se péčí o nejmenší a výchovou dětí větších: Co s tím, když dítě příliš pláče? Nebo nepláče příliš, ale já jeho pláč/křik/vztek špatně zvládám… Co když mé dítě nejí / nespí /  bojkotuje nočník? Jak děti naučit pravidlům? Kolik mé péče a pozornosti děti potřebují? Jak důsledný/á je třeba být? Jak se chovat, když je mé dítě drzé? Jak pomoci dětem  zvládnout rozvod či jiná traumata? Jak zvládnout pubertu? Co když se o své děti příliš bojím? Mohu svým dětem pomoci v jejich osamostatňování? …

PRÁCE S EMOCEMI: Jak vyjadřovat a jak zvládat negativní emoce? Jak svým emocím porozumět?

POTÍŽE VE VZTAZÍCH: Pracuji s páry, kde se snažíme nejčastěji o jasnější a vstřícnější komunikaci, o vzájemné porozumění. Nahlížíme situaci z jiné perspektivy, jinýma očima. Na vztazích pracujeme i s jednotlivci. Věnujeme se jejich partnerským, ale i dalším vztahům. Pracujeme na zkvalitnění vztahů, na lepším porozumění druhým lidem i sobě samému. Hledáme vyváženost a harmonii.

ZVLÁDÁNÍ ŽIVOTNÍCH KRIZÍ: Podpora člověka v náročné životní situaci, provázení těžkým obdobím, ztrátou, náročnou zmněnou. Porozumění a práce s psychosomatickými obtížemi. Pomoc při náročném rozhodování. Krize je příležitost ke změně, ke zrání a ač je náročná, často může přinést i pozitivní výsledky.

ZRÁNÍ OSOBNOSTI: Zabýváme se například otázkami: Kdo jsem? Proč jsem takový/á, jaký/á jsem? Kam směřuji? Co vlastně od života chci? A co chce život ode mě? Jaký to má vlastně všechno smysl? Jaké je mé reálné já a ideální já? Mohu je k sobě přiblížit? Jak se stát méně úzkostným/úzkostnou, vznětlivým/vznětlivou?… Budování zdravého sebevědomí, sebedůvěry a sebeúcty.

Uvedený výčet slouží spíše pro ilustraci spektra problémů a neznamená, že pokud jste zde nenašli to, co Vás trápí, že se Vám nemohu věnovat. Kontaktujte mě a domluvíme se. Uvedu však několik oblastí, jimž se nevěnuji:

– psychoterapie dětí a dospívajících

– rodinná terapie (práce s celou rodinou zároveň)

– terapie psychóz a  závažnějších poruch nálad

– závislosti

 

V případě zájmu mě kontaktujte e-mailem či telefonicky.