Poradna Róza

Vedle skupin nabízím i možnost individuálního a párového poradenství/terapie. Obracet se na mě můžete nejen s rodičovskými problémy.  Ráda Vám pomohu srovnat si v sobě, co potřebujete, a budu Vás provázet na Vaší osobní cestě.

Poskytuji též konzultace po telefonu a videokonzultace přes Skype.

CENA: 800 Kč za individuální konzultaci (50 minut) a 1100 Kč za párovou konzultaci (80  minut). V případě, že se nemůžete dostavit na domluvené sezení, dejte mi prosím co nejdříve vědět. Sezení omluvené do 24 hodin nehradíte. V případě pozdější omluvy prosím o finanční úhradu sezení.

MÍSTO: Poradna se nachází na adrese Sevastopolská 16, Praha 10.  Poblíž tram 4, 13, 22, zastávka Krymská.

S čím klientům obvykle pomáhám:

PORADENSTVÍ PRO RODIČE: Pracujeme na zvládání běžných i méně obvyklých obtíží spojených s výchovou a péčí o děti. Věnuji se i lidem, kteří zatím o založení rodiny pouze uvažují a ulasňují si: Chci vlatně mít děti? Budu dobrým rodičem? Řešíme otázky spojené s plánováním rodiny, obtíže jež přináší asistovaná reprodukce, těhotenství a porod. Léčíme porodní traumata. Zabýváme se péčí o nejmenší a výchovou dětí větších: Co s tím, když dítě příliš pláče? Nebo nepláče příliš, ale já jeho pláč/křik/vztek špatně zvládám… Co když mé dítě nejí / nespí /  bojkotuje nočník? Jak děti naučit pravidlům? Kolik mé péče a pozornosti děti potřebují? Jak důsledný/á je třeba být? Jak se chovat, když je mé dítě drzé? Jak pomoci dětem  zvládnout rozvod či jiná traumata? Jak zvládnout pubertu? Co když se o své děti příliš bojím? Mohu svým dětem pomoci v jejich osamostatňování? …

PRÁCE S EMOCEMI: Jak vyjadřovat a jak zvládat negativní emoce? Jak svým emocím porozumět?

POTÍŽE VE VZTAZÍCH: Pracuji s páry, kde se snažíme nejčastěji o jasnější a vstřícnější komunikaci, o vzájemné porozumění. Nahlížíme situaci z jiné perspektivy, jinýma očima. Na vztazích pracujeme i s jednotlivci. Věnujeme se jejich partnerským, ale i dalším vztahům. Pracujeme na zkvalitnění vztahů, na lepším porozumění druhým lidem i sobě samému. Hledáme vyváženost a harmonii.

ZVLÁDÁNÍ ŽIVOTNÍCH KRIZÍ: Podpora člověka v náročné životní situaci, provázení těžkým obdobím, ztrátou, náročnou zmněnou. Porozumění a práce s psychosomatickými obtížemi. Pomoc při náročném rozhodování. Krize je příležitost ke změně, ke zrání a ač je náročná, často může přinést i pozitivní výsledky.

ZRÁNÍ OSOBNOSTI: Zabýváme se například otázkami: Kdo jsem? Proč jsem takový/á, jaký/á jsem? Kam směřuji? Co vlastně od života chci? A co chce život ode mě? Jaký to má vlastně všechno smysl? Jaké je mé reálné já a ideální já? Mohu je k sobě přiblížit? Jak se stát méně úzkostným/úzkostnou, vznětlivým/vznětlivou?… Budování zdravého sebevědomí, sebedůvěry a sebeúcty.

Uvedený výčet slouží spíše pro ilustraci spektra problémů a neznamená, že pokud jste zde nenašli to, co Vás trápí, že se Vám nemohu věnovat. Kontaktujte mě a domluvíme se. Uvedu však několik oblastí, jimž se nevěnuji:

– psychoterapie dětí a dospívajících

– rodinná terapie (práce s celou rodinou zároveň)

– terapie psychóz a  závažnějších poruch nálad

– závislosti

Proč jsem svou poradnu nazvala Róza? Podle růže.
Růže jsou krásné, od poupátka až po šípky.
Nádherně voní.
Mají trny.
Každá je jiná.
Jako lidé, jako život, jako terapie.
Mám ráda růže.

V případě zájmu mě kontaktujte e-mailem či telefonicky.